ANKARA-ESKİŞEHİR TARİH VE KÜLTÜR GEZİMİZ

(0 oy)
ANKARA-ESKİŞEHİR TARİH VE KÜLTÜR GEZİMİZ
03 Aralık
2014

Okulumuz Gezi ve İnceleme Kulübü öğretmenleri tarafından öğretmenlerimiz ve 5,6,7. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla 26-27 Kasım 2014 tarihlerinde Ankara-Eskişehir tarih ve küültür gezisi düzenlendi.

Öğrencilerimiz gezimizin birinci gününde Anıtkabir'de Atamızın huzurunda olmaktan dolayı çok gururlandılar ve büyük heyecan yaşadılar. I. ve II. TBMM gibi tarihi yerleri gezerek tarihimiz ile ilgili bilinçlenen öğrencilerimiz MTA Tabiat Tarihi Müzesi'ni gezerek de doğayı daha yakından tanıma imkanı buldular.

Gezimizin ikinci gününde de öğrencilerimiz Eskişehir'de unutulmaz anlar yaşadılar. Sazova Parkı'nı ziyaret ettiler ve Masal Şatosu, Korsan Gemisi öğrencilerimizin ilgisini çekti. Sualtı Dünyası'nda ise öğrencilerimiz derinliklerdeki canlıları yakından tanıma fırsatı buldular.

Balmumu Müzesi'nde de öğrencilerimiz  heykelleri ilgiyle incellediler ve çok beğendiler. Kurşunlu Camii Külliyesi'ni de ziyaret ederek burada da ney taksimi dinleme ve cama nasıl şekil verildiğini izleme fırsatı yakaladılar. Geziyi Porsuk Çayı'nda yaptıkları tekne turu ile sonlandırdılar.

Öğrencilerimiz iki gün süren gezi boyunca unutulmaz anlar yaşadılar.

Gezimizden karelere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Okunma 4834 defa

Yorum Ekle

Haber Ara

Son Haberler