eTwinning Bölgesel Çalıştayı Özel

(0 oy)
eTwinning Bölgesel Çalıştayı
03 Ekim
2018

 

     Her yıl eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından, eTwinning faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve kaliteli projeler üretilmesi için öğretmenlere yönelik bölgesel çalıştaylar düzenlenmektedir. 2018 yılı içerisinde de 27-29 Eylül tarihinde Çanakkale’de gerçekleştirilen bu çalıştayın amacı, okulların ve öğretmenlerin teknolojiyi kullanarak, kişisel ve mesleki anlamda eğitimlerinin kalitesini ulusal ve uluslararası iletişim ve işbirliği ile artmasına katkı sağlamaktır. Bu sayede eğitimde teknolojiyi kullanarak, teknolojiyi geliştirecek eğitimli donanımlı ve bilime inanan insanlara yatırım yapılması planlanmaktadır.

     27 ilden 180 öğretmenin davetli olduğu çalıştayda, tüm iller ve ilimizden tek özel okul öğretmeni olarak kurumumuz Eğitim Bilimleri Bölümü Ölçme değerlendirme uzmanımız Hülya Güvenç davet edilmiştir.

     Bu çalıştayların amacı, okulların ve öğretmenlerin teknolojiyi kullanarak, kişisel ve mesleki anlamda eğitimlerinin kalitesini ulusal ve uluslararası iletişim ve işbirliği ile artmasına katkı sağlamaktır. Bu sayede eğitimde teknolojiyi kullanarak, teknolojiyi geliştirecek eğitimli donanımlı ve bilime inanan insanlara yatırım yapılması planlanmaktadır. Çalıştaya katılan eğitimcilere, eTwinning nedir, eTwinning’de öğretmenlere sunulan kişisel ve mesleki gelişim imkanları nelerdir, Eğitimde Değişim ve Dönüşüm, Eğitimde Teknoloji kullanımı, geleceğin teknolojileri, Web 2.0 araçları, iyi proje örnekleri, Proje tabanlı eğitimi, STEM, Bilinçli ve Güvenli İnternet kullanımı konularında eğitimler verilmiştir.

 

Okunma 2578 defa

Yorum Ekle

Haber Ara

Son Haberler