KİTAP OKUMAK BİRLİKTE GÜZEL! ÇOCUKLARDAN ÇOCUKLARA ÖYKÜLER Özel

(0 oy)
KİTAP OKUMAK BİRLİKTE GÜZEL! ÇOCUKLARDAN ÇOCUKLARA ÖYKÜLER
19 Aralık
2017

     Hazırlık Sınıfları & İlkokul Bölümü işbirliğinde hazırlanan projenin uygulama sürecine başlanmıştır.
     Projenin amacı; çocuklara kitap okumayı sevdirmenin yanında farklı yaş grubundaki çocukların birbirleriyle etkileşimlerini artırmaktır.
     Proje başlangıcı olarak 4. sınıflarımız olan Akasya ve Göknar sınıflarına resimli çocuk kitapları hakkında Hazırlık Su & Fidan Sınıfı Öğretmenleri V. Dilşad KORKMAZ ERSAN ve Müge ERDOĞAN tarafından sunum yapılarak çocukların soruları yanıtlanmıştır. Sunum sonrasında çocuklardan Hazırlık Su & Fidan Sınıfları’ndaki çocuklara, onları ziyaret edeceklerini ve kitap okuyacaklarını bildiren birer mektup yazmaları ve bunun için hazırlanan posta kutularına atmaları istenmiştir.
    Çocukların mektupları sürpriz bir şekilde Hazırlık Sınıfları’na ulaştırılarak projenin ilk adımı atılmıştır. Akasya & Göknar sınıfı öğrencileri tarafından yazılan mektuplar Hazırlık Su & Fidan Sınıfları’ndaki çocuklar ile paylaşılmıştır.
     İlk ziyaretlerini gerçekleştiren Akasya & Göknar Sınıfı öğrencileri ile birlikte Hazırlık Su & Fidan Sınıfı çocukları keyifli bir kitap okuma etkinliği gerçekleştirmişlerdir.

Okunma 2125 defa

Benzer Öğeler (etikete göre)

Yorum Ekle

Haber Ara

Son Haberler