BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN HABER VAR! Özel

(1 Oyla)
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN HABER VAR!
16 May
2017

 

    Yine yeniden Çanakkale’de bir ilk.

Okulumuz 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında ASPnet ( Kardeş Okullar Ağı’na ) üyelik hakkı kazandı.

ASPnet (Kardeş Okullar Ağı),UNESCO tarafından 1953 yılında kurulan, 9566 eğitim enstitüsü ve 180 ülkeden oluşan bir evrensel bir eğitim ağıdır. Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, teknik okullar ve öğretmen eğitimi enstitüleri gibi çeşitli üye kuruluşlar, uygulamada uluslararası anlayış, barış, kültürlerarası diyalog, sürdürülebilir kalkınma ve kaliteli eğitim yararına çalışırlar.

1953 yılında ASPnet (Kardeş Okullar Ağı) Programı oluşturulurken, UNESCO ideallerini somut eylemlere çevirmek amaçlanmıştır. 

ASPnet okulları “barış için aracı” ve olumlu yönde bir değişim için temsilcilerdir.

- 2000 yılında Dakar’da düzenlenen Dünya Eğitim Forumu’nda benimsenen Herkes İçin Eğitim (EFA) 6 Hedefini gerçekleştirmekte etkilidirler; 

- Birleşmiş Milletler Kalkınma Hedefleri doğrultusunda çalışırlar; 

- Eğitim, Bilim, Kültür, Bilgi ve İletişimde UNESCO’nun strateji ve hedeflerinin uygulanmasına katkıda bulunurlar; 

- Herkes için kaliteli eğitim yenilikçi yaklaşımlarında düşünce laboratuvarları olarak hizmet verirler; 

- Öğrenmeyi öğrenme, becerileri öğrenme, birlikte yaşamayı öğrenme gibi 21. Yy için eğitim temel yapı taşlarını kaliteli eğitim iyi örnek uygulamalarına dönüştürürler. 

 

Tüm düzeyden öğretmen ve öğrencileri bir araya getiren, kaliteli eğitim için yeni yaklaşımlardan oluşan bu ağa üye olarak, uluslararası gelişmeleri takip etmeye ve öğrencilerimiz için her zaman eğitimin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

 

 

Okunma 2502 defa

Yorum Ekle

Haber Ara

Son Haberler