ULUSLARARASI IŞIK YILI VE IŞIK TEKNOLOJİLERİ ÇALIŞTAYI'NA KATILDIK

(0 oy)
ULUSLARARASI IŞIK YILI VE IŞIK TEKNOLOJİLERİ ÇALIŞTAYI'NA KATILDIK
25 Haziran
2015

 UNESCO’nun 2015 yılını “IŞIK YILI” ilan etmesi dolayısıyla, ışığın insan hayatındaki önemine, bilimsel uygulamaların günlük yaşantımızdaki tıp, eğlence, iletişim alanındaki vazgeçilmezliğine, enerji ve toplum sağlığı sorunlarına dikkat çekmek ve ışığın kullanımına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Uluslararası Işık Yılı ve Işık Teknolojileri Projesi” kapsamında “Uluslararası Işık Yılı ve Işık Teknolojileri Çalıştayı” gerçekleştirildi.

22-23 Haziran 2015 tarihlerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen çalıştaya; Çanakkale Merkez İlçe’de görev yapan ortaokul Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenleri, lise Fizik Öğretmenleri ve akademisyenler katıldı. Çalıştaya okulumuz adına Fen Bilimleri Öğretmeni Filiz Genç katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş; Işık yılı ve ışık teknolojileri projesine katkılarından ve gönüllü desteklerinden dolayı, Doç. Dr. Mustafa Kurt, Yrd. Doç. Dr. Sibel Telli ve Yrd. Doç. Dr. Sevil Yalçın’a teşekkür ederek plaket takdim etti. Zülküf Memiş çalıştaya gönüllü olarak katılan öğretmenlere teşekkür edip, katılım belgesi takdim etti.

Okunma 4018 defa

Benzer Öğeler (etikete göre)

Yorum Ekle

Haber Ara

Son Haberler