İSMAİL KAYMAK'TAN MÜZİK VE SANATLA DOPDOLU BİR GECE

(0 oy)
İSMAİL KAYMAK'TAN MÜZİK VE SANATLA DOPDOLU BİR GECE
04 Haziran
2015

Eğitimde bilime olduğu kadar, güzel sanatlar ve spora da büyük önem veren Özel İsmail Kaymak Eğitim Kurumları, her yıl olduğu gibi düzenlediği sanat etkinlikleri çerçevesinde Çanakkale halkıyla buluştu. Öğrencilerine sanatı sevdiren ve öncülük ettikleri etkinliklerde öğrencilerine pek çok başarı kazandıran Özel İsmail Kaymak Eğitim Kurumları, yılsonu etkinlikleri kapsamında “Müzik, Bilim ve Sanat Gecesi” 3 Haziran 2015 tarihinde Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirildi.

Gösteriler öncesinde öğrencilerin öğretim yılı içinde Türkçe, fen ve teknoloji, görsel sanatlar, seramik derslerinde ortaya çıkardıkları ürünler ve yaptıkları çalışmalar sergilendi; “Eko-Okul”, “Geleceğin Kaşifleri-NASA Projesi” ve ilkokul proje sunumları yapıldı. Öğrenciler, bilim, sanat ve kültür alanında hazırladıkları çalışmalarla ilgili ziyaretçilere bilgiler verdiler.

Sergilerin gezilmesinin ardından Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in de katılımıyla başlayan Müzik ve Sanat Gecesi, öğrencilerin birbirinden güzel koro ve solo müzik performanslarından oluşan konserle devam etti. Geçmişten günümüze pop, yabancı pop ve Türk halk müziği gibi müzik dallarından parçalar seslendiren öğrenciler, izleyenlerin beğenisini topladı. Halk oyunu ekibinin hazırladığı Çanakkale yöresi halk oyunlarından oluşan ihtişamlı sahne gösterileri ise geceye renk kattı.

Okunma 4017 defa

Yorum Ekle

Haber Ara

Son Haberler