GELECEĞİN KAŞİFLERİ PROGRAMI

(1 Oyla)
GELECEĞİN KAŞİFLERİ PROGRAMI
30 Aralık
2014

Özel İsmail Kaymak Eğitim Kurumları 7. Sınıf öğrencileri” Uzay Kampı Türkiye ve Uzay Bilimleri Eğitimiyle” uzaktan öğrenim teknolojisi aracılığyla uzay bilimleri eğitimi verecek yepyeni bir projeye imza atıyor.

Geliştirilen Geleceğin Kaşifleri Programı’nda (FEP), “Mars’a İnsanlı Uçuşlar” , “Uzayda Oyuncaklar” gibi ilginç konular NASA tabanlı eğitim materyalleri kullanılarak videokonferanslar aracılığıyla öğretilecek. 1 Ocak – 31 Mayıs tarihleri arasında tamamalanacak projede tüm çalışmalar İngilizce olarak yapılacak.

Bugün okulumuz 7. Sınıf öğrencilerimize Proje Koordinatör öğretmenleri tarafından tanıtılan proje oldukça beğeni aldı ve öğrencilerimizi heycanlandırdı. Takımların ilk görevi olan “Görev Arması” öğrencilerimiz tarafından hazırlanarak, İlk videokonferansın olacağı 22 Ocak Salı günü saat 11:00 da tanıtılacak.

Programa katılan öğrenciler 2-8 Ağustos 2015 döneminde Uzay Kampı Türkiye’de düzenlenecek özel 6 Günlük Yaz Kampı programına katılarak, çalışmalarını kurulan “Geleceğin Kaşifleri Zirvesinde” paylaşacaklar. Öğrenciler uzay eğitimlerini Uzay Kampı Türkiye’nin eğitim merkezinde yer alan uzay mekiği ve uzay istasyonu simülatörleriyle; sanal uzay uçuşu, dijital planetaryum, Mars gezgini gibi interaktif eğitim araçlarını kullanarak tamamlanmış olacaklar.  

Okunma 4022 defa

Yorum Ekle

Haber Ara

Son Haberler